KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 10974256
nr 1097 4256
Carl Einar Borgström
(1914-1981), Sverige
Träsnitt, Carl Einar Borgström (1914-1981), 2 / 15, signerad, . -55, motivet: 17x43
Carl Einar Borgström, svensk målare och skulptör född i Ystad 1914, död 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 20 mars 2017
kl 20:58:39
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
20 mar
Carl Einar Borgström
Läs mer om Carl Einar Borgström